O nas

Segment Wyrobów Wyciskanych

Jest największym producentem profili i komponentów aluminiowych w Polsce.

GK w liczbach

Początki polskiego przemysłu aluminiowego sięgają lat 20stych XX wieku, ale kiedy w 1953 roku w Kętach uruchomiono pierwszy zakład produkcyjny naszej Firmy, sektor wyrobów wyciskanych zaczął się w Polsce faktycznie rozwijać.

Przez te kilkadziesiąt lat istnienia Firma nieustannie się rozbudowywała, powstawały jej nowe zakłady produkcyjne i spółki handlowe w kraju i za granicą, zmieniała się organizacja Firmy i charakter produkowanych w niej wyrobów.

Dziś okazały holding Grupa Kapitałowa Grupy Kęty S.A. stanowi ośrodek przemysłu aluminiowego w Polsce.

GK

Grupa Kapitałowa Grupy Kęty S.A. skupia trzy rożne segmenty biznesowe związane z przetwórstwem aluminium. Należący do tego holdingu Segment Wyrobów Wyciskanych jest producentem profili i komponentów aluminiowych.

GK

Grupa Kęty S.A. pozostaje ciągle pierwsza w coraz liczniejszym gronie polskich producentów profili aluminiowych i wszechstronna jak żaden inny. Wyrasta również na znaczącego uczestnika w globalnym biznesie aluminium.

GK

13 pras, własne zakłady odlewni, wytwórni matryc i narzędzi, produkcji komponentów aluminiowych oraz anodowani, tworzą przedsiębiorstwo zbudowane z nowoczesnych urządzeń oraz technologii i posiadające moc wytwarzania 90 000 ton wyrobów na rok.

Skład Grupy Kapitałowej
O nas

Skład Grupy Kapitałowej